Vítejte ve světě jedinečné vůně

Nápoj u nás tak notoricky známý. Nápoj, který najdeme v každé domácnosti. Nápoj, který symbolizuje povzbuzení, pro řadu lidí neodmyslitelný ranní společník. Nápoj, který symbolizuje i chvilky pohody, posezení s přáteli, jakýsi soukromý rituál, tak vlastní většině lidí. A jaký že nápoj máme na mysli? Jistě již tušíte, že máme na mysli jedinečnou a tak lahodně vonící […]

Nápoj u nás tak notoricky známý. Nápoj, který najdeme v každé domácnosti. Nápoj, který symbolizuje povzbuzení, pro řadu lidí neodmyslitelný ranní společník. Nápoj, který symbolizuje i chvilky pohody, posezení s přáteli, jakýsi soukromý rituál, tak vlastní většině lidí. A jaký že nápoj máme na mysli? Jistě již tušíte, že máme na mysli jedinečnou a tak lahodně vonící kávu Praha. Již jste si dnes vypili také svůj šálek? Víte o ní víc?

Známá již od prvních století

Tento nápoj, lépe řečeno červené bobule, z nichž se onen kouzelný mok připravuje, není ničím novým. Jeho jedinečné vlastnosti znali již obyvatelé Jemenu a užívali si jich již v prvních stoletích našeho letopočtu. Není tedy divu, že se, dle dobových možností, šířila dále po světě a všude si našla své příznivce. Nyní si bez ní již svůj život nedovedeme představit ani my. Její cesta do Evropy však byla ještě poněkud trnitá. Díky transportu černých otroků z Afriky z Etiopie, její domoviny, se dostaly tyto kouzelné červené bobule až do Arábie, odkud byla následně vyvážena na Srí Lanku. V Evropě jsme ji ochutnali ještě o něco později.